Posts Tagged ‘Cavalier King Charles Spaniel’

Przyczyny niskiej skuteczności banerów reklamowych

Wielu specjalistów zajmujących się na co dzień branżą marketingu mocno narzeka na niską, a nawet rażąco niską skuteczność banerów reklamowych. Z czego zatem ona wynika. Trzeba powiedzieć, że ludzie przyzwyczajają się bardzo często do do reklam i po prostu ich nie widzą. Jednostki marketingowe trzeba cały czas zmieniać, aby trafiały w społeczne gusta. Bez takiego podejścia nie ma w zasadzie szans na długoterminowy sukces. Dużo zależy od formy, kolorystyki oraz promocji. Banery reklamowe muszą być umieszczane na poczytnych serwisach charakteryzujących się dobrym rozłożeniem kluczowych elementów. Internauci klikają w reklamy jedynie w takich chwilach, gdzie zobaczą dla siebie potencjalną korzyść. Każdy racjonalnie myślący autor witryny uzna takie działanie za jedyne właściwe. Podsumowując, niska skuteczność banerów reklamowych wynika przede wszystkim z niechęci użytkowników oraz ich marnej jakości poznawczej dla klienta. Hasła reklamowe też nie są nadzwyczajnej jakości. Jeżeli wykorzystasz wiedzę zgromadzoną w artykule poprawisz na pewno efektywność tworzenia własnej kampanii reklamowej. Internet to ogromne pole zdobycia klientów, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić w profesjonalny sposób.

Cześć! Miło mi gościć Cię na moim blogu! Znajdziesz tutaj wiele wpisów z kategorii mediów i reklamy, mam nadzieję, że tematyka bloga Cię zainteresuje i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej. Jeśli masz jakieś pytania to skorzystaj z formularza kontaktowego lub skomentuj wpis, na pewno sie do Ciebie odezwę 🙂

Kreowanie kobiety w reklamie

Ogromna część reklam dedykowana jest kobieto, gdyż to głównie one są odpowiedzialne za domowe zakupy, zwłaszcza te które poświęcają się dbaniem o dom i wychowywaniem dzieci. Z tego powody badania wykazują , że chętniej ufają one tym spotom reklamowym w których występują przedstawicielki tej samej płci. Reklamy z kobietą w roli głównej możemy podzielić na dwa główne typy: kobietę tradycyjna i kobietę nowoczesna. Każdy z tych dwóch głównych typów, możemy podzielić na kolejne podtypy. I tak do najbardziej popularnych spotów kobiecych z kategorii tradycyjnej należą scenki typu kobieta sama w domu, pomoc eksperta i z kamerą pośród kobiet. We wszystkich wyżej wymienionych kobietę przedstawia się jako idealną gospodynie domową, a reklamowane przedmioty ścisłe wiążą się z prowadzeniem domu. W kategorii kobiety nowoczesnej zaobserwować można następujące scenki w których przez kobietę przemawia próżność, scenki ze środkami higienicznymi oraz te gdzie tematem przewodnim jest sława i bogactwo. Pierwsze służą reklamie wszelkich kosmetyków, kobieta przedstawiona jest jako piękna i seksowna dzięki reklamowanym produktom, w drugim przedstawiają młodą , nowoczesną, aktywną kobietę, a w ostatnich kobiety jako przedmiot pożądania są zwykle jedynie dodatkiem do reklamowanego produktu.